40.MLP

PROGRAM

40. MIĘDZYNARODOWEGO LISTOPADA POETYCKIEGO


Poniedziałek, 6 listopada 2017

Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40
Godz. 16.45 – 21.00

godz. 16.45
Otwarcie wystawy fotografii:
„ŚLADAMI LISTOPADÓW” (od 1998 roku – XXI MLP)
– w obiektywie
Krystyny Koneckiej

godz. 17. 10
Otwarcie wystawy fotografii:
„WSZYSTKIE DROGI POETÓW PROWADZĄ DO POZNANIA
– w obiektywie
Andrzeja Waltera

godz. 17.30
. . . A SZEKSPIR WCIĄŻ ZASKAKUJE”
Krystyna Konecka

godz. 18.40
POLACY W ŚRODOWISKACH LITERACKICH USA”
Adam Lizakowski

godz. 19.20

KRESOWE INSPIRACJE – ŚWIADECTWA W LITERATURZE
Waldemar Michalski

Oprawa muzyczno-wokalna:
Ryszard Krauze, Małgorzata Skwarek-Gałęska

godz. 20.00
Kolacja

———————————————————————————————

                                                          Wtorek, 7 listopada 2017

godz. 9.00

Sala Lubrańskiego
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
ul. Wieniawskiego 1 (I piętro)

INAUGURACJA
40. MIĘDZYNARODOWEGO LISTOPADA POETYCKIEGO

Otwarcie festiwalu: Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Paweł Kuszczyński – Prezes Zarządu Związku Literatów Polskich
Oddział w Poznaniu

Wręczenie Listów Gratulacyjnych, wyróżnień, odznaczeń

Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie Nagrody Literackiej
40. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego
za NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ POETYCKĄ ROKU 2017

Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie Nagród
w I Edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
im. EUGENIUSZA PAUKSZTY na utwór prozatorski

Wykład prof. Piotra Śliwińskiego:
POETA TAMTYCH LAT I WSPÓŁCZESNE ZAANGAŻOWANIE”

Maraton Poetycki

Oprawa muzyczna:
Beata Prus (skrzypce)

godz. 13.00

WYJAZD DO MUZEUM PRZYRODNICZO – ŁOWIECKIEGO W UZARZEWIE
(Zaproszeni goście i członkowie ZLP OP)

Prezentacja Marka Fiedlera (syna Arkadego Fiedlera)
Prezentacja zagranicznych gości 40. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego

Oprawa muzyczno-wokalna:
Alina i Krzysztof Galasowie
Małgorzata Skwarek-Gałęska i Ryszard Krauze


———————————————————————————–

                                                                       Środa 8 listopada 2017

godz. 7.00 – 16.30

SPOTKANIA POETYCKIE NA TERENIE WIELKOPOLSKI:

Leszno Chodzież Konin Śrem Kościan Czarnków Trzcianka Piła
Gniezno Mosina Dopiewo Luboń
Międzychód Swarzędz

godz. 17.00

COLLEGIUM HISTORICUM
GASTRO KRÓLSCY I GEBRU
ul. Święty Marcin 78

Kolacja


godz. 18.30 – 20.30

DS „JOWITA”

Sala Konferencyjna A (parter)

KARUZELA POETÓW

Co nam w duszy gra przy dobrym nastroju

———————————————————————————————–

___________________ ___ Czwartek 9 listopada 2017

godz. 12.00

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Święty Marcin 76

FRIDA KAHLO / DIEGO RIVERA

Jedyna w Polsce wystawa,
koszt własny uczestników (15 zł, warunek – 16 osób)
Zarząd ZLP OP dokona wcześniej rezerwacji

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


IMPREZY TOWARZYSZĄCE 40. MLP:

Poniedziałek 16 października 2017

godz. 17.15

Biblioteka Uniwersytecka
ul. Ratajczaka 38/40
sala nr 82

Spotkanie w ramach cyklu
Ocalić w naszej pamięci”:

JOLANTA NOWAK-WĘKLAROWA

———————————————————————————————

Piątek, 10 listopada 2017

godz. 18. 00
Bistro „Cezar”

XII Turniej Wierszy o „PIERŚCIEŃ DĄBRÓWKI”

Nagroda główna – rzeźba Kazimierza Rafalika.
Jury przewodniczy dr Stefan Pastuszewski, redaktor „Akantu”.
Wyróżnienia: m.in. „Kielnia Tadeusza Stirmera”
wręczana przez Edytę Kulczak,
„Chleb dla Poety” – rzeźba Marioli Kalickiej,
Liquor benedictinorum z apteki „Pod złotym lwem”.
Łucja Dudzińska – wyróżnienie grupy młodych pisarzy „Na krechę”.
Poza decyzją jury liczne wyróżnienia:
obrazy, obrazki i inne…
———————————————————————————————-


Wtorek, 14 listopada 2017

godz. 17.00

Sala Biała Urzędu Miasta Poznania

ŻYJESZ W NAS, MIASTO”
PROMOCJA ANTOLOGII WIERSZY O POZNANIU

KRAJOBRAZY KULTURY”
PROMOCJA POZNAŃSKIEGO KWARTALNIKA KULTURALNEGO

———————————————————————————–

Wtorek, 5 grudnia

godz. 17.00

Sala Błękitna Urzędu Miasta Poznania

Spotkanie z cyklu
Ocalić w naszej pamięci”

ROMAN BRANDSTAETTER

(z udziałem ks. prof. Jana Kantego Pytla)

———————————————————————————

Sobota 16 grudnia 2017

godz. 11.00

Siedziba ZLP OP
Piekary 17/907
Poznań

LITERACKA WIGILIA

z udziałem i prezentacją twórczości
członków oddziału zamieszkałych daleko od Poznania:

Krystyna Mazur (Szczecinek)
Piotr Prokopiak (Borne Sulinowo)
Elżbieta Tylenda
(Darłowo)


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!