Jesienny Salon Poetycki w Teatrze „Scena na Piętrze” – Poeci Poznańskiego Oddziału ZLP

„Poznacie dzisiaj twórczość poetycką jak i samych jej autorów” – powiedział Romuald Grząślewicz, który wraz z Danielą Popławską, aktorką Teatru Nowego w Poznaniu, był gospodarzem „Jesiennego Salonu Poetyckiego” w dniu 3 listopada 2021 roku. Wydarzenie było finałem obchodów XIV Dni Romana Wilhelmiego a jednocześnie wpisało się w 44. edycję Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

Organizatorem „Jesiennego Salonu Poetyckiego” była Fundacja Sceny na Piętrze Tespis i Estrada Poznańska, przy współpracy ze Związkiem Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Bohaterami wieczoru były wiersze takich autorów jak: Maria Magdalena Pocgaj, Anna Andrych, Zbigniew Gordziej, Dominik Górny i Jerzy Beniamin Zimny. Nie było jednak zimno tego wieczoru. Wręcz przeciwnie. Nastrój tekstów – ich słowa i to, co zdarzało się pomiędzy nimi, rozgrzewało wyobraźnię to znów słonie, którymi z gospodarzami wieczoru witali się wchodzący na scenę autorzy. Wiersze usłyszeliśmy w interpretacji Danieli Popławskiej i Romualda Grząślewicza. Prezentacjom towarzyszyła muzyka Piotra Żurowskiego.

 

Dominik Górny