Polecane wydarzenia kulturalne w Poznaniu – kwiecień 2019

Posnaniana 2018 – wręczenie nagród i spotkanie z laureatkami

2019-04-03 ( środa )
18:00
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19 (wejście od Al. Marcinkowskiego 23), Poznań

Uroczyste wręczenie nagród w Konkursie o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza na najlepsze książki po Poznaniu wydane w 2018 roku. W tym roku jury postanowiło nagrodzić Edytę Bątkiewicz-Szymanowską, autorkę książki „Tytus Działyński (1796-1861)”, Magdalenę Weber-Faulhaber wraz z zespołem za książkę „200 Sztuk” oraz Agnieszkę Wilkaniec, autorkę książki „Stan zachowania i trwałość historycznych układów przestrzennych dawnych wsi i majątków w strukturze Poznania”.  Wysokość przyznanych w tym roku nagród wynosi 8 tysięcy każda.  Podczas uroczystości rozmowę z autorkami poprowadzi red. Grażyna Wrońska.
——————————————————————————————————————————–
Zapiski intymne. Z Włodzimierzem Boleckim o Gustawie Herlingu-Grudzińskim

2019-04-04 ( czwartek )
18:00
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19 (wejście od Al. Marcinkowskiego 23), Poznań

W maju przypada setna rocznica urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, pisarza, krytyka, dziennikarza i żołnierza. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. O twórczości autora „Innego świata” oraz  edycji jego „Dzienników” opowie przyjaciel pisarza, znawca i edytor jego twórczości, prof. Włodzimierz Bolecki.  Rozmowę poprowadzi  prof. Tomasz Mizerkiewicz.
——————————————————————————————————————————-

Cafe Komeda – Koncert w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy

2019-04-26 ( piątek )
19:00
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Wystąpią:

Kristjan RANDALU – fortepian
Wiesław KOMASA – recytacja
Patryk PIŁASIEWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
Marlena GNATOWICZ-DROBNIK – prowadzenie wieczoru

Program:

Jazzowa wędrówka po świecie muzycznym Krzysztofa Komedy

opr.sw

Zobacz www.filharmoniapoznanska.pl
——————————————————————————————————————————–
12 Tenorów – koncert

2019-04-27 ( sobota )
19:00
Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań

Międzynarodowa grupa The 12 Tenors już od ponad 10 lat koncertuje na scenach całego świata. Jesienią każdego roku artyści wyruszają w trasę koncertową, podczas której grają ponad 100 koncertów w Europie, jak również w Ameryce i Azji. Magnetyzują widownię wysokiej klasy wirtuozerią, wdziękiem i humorem. Ich koncerty burzą wszelkie stereotypy na temat klasycznej muzyki wokalnej. Podczas występów muzycy prezentują zróżnicowany, szeroki wachlarz utworów i dosłownie porywają widownię z krzeseł. Są nie tylko świetnie wyszkolonymi, ogromnie utalentowanymi wokalistami, ale też tancerzami i konferansjerami. Takie połączenie gwarantuje wspaniale spędzony wieczór, o którym pamięta się przez długi czas.
Podczas koncertu The 12 Tenors będzie można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty oper, jak i aranżacje utworów współczesnych, rockowych i popowych. Tenorzy wykonają  największe hity m.in.: Michaela Jacksona, Beatlesów, Queen, Leonarda Cohena, Bryana Adamsa, Prince, Bon Jovi czy Robbie Williamsa.
akt.LT

Bilety dostępne w:

 

admin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz