Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu

W dniu 5 marca 2019 roku o godzinie 11.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18), w Sali Herbowej wojewoda wielkopolski  Zbigniew Hoffmann wręczył ks.prof. Janowi Kantowi Pytlowi – członkowi poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył zasłużonym mieszkańcom regionu odznaczenia państwowe. Wyróżnieni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę oraz odznakami honorowymi: „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i „Za zasługi dla energetyki”. Podczas uroczystości wojewoda pogratulował przyznanych medali i życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz osobistych.

(otwórz)

Paweł w

Odznaczenia otrzymali działacze społeczni i samorządowcy z Kościana oraz z powiatu pilskiego działający na rzecz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Wyróżnieniami uhonorowani zostali także działacze społeczni za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa, rozwoju literatury i społeczności lokalnej z Gniezna, Gminy Grabów n. Prosną oraz powiatu konińskiego.

Na uroczystości obecni byli również pracownicy z Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie i Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu.

 

admin
na podstawie tekstu i zdjęć:Anna Czuchra
strona internetowa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – wydarzenia bieżące

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz