„Krata” w Scenie na Piętrze

     Międzynarodowy Listopad Poetycki połączony z obchodami 100 rocznicy Związku Literatów Polskich za nami. Finałowym akcentem był spektakl na podstawie dramatu Tadeusza Siejaka pt. „Krata” wystawiony w Scenie na Piętrze (reżyseria – Hanna Szeląg).

Piątego listopada 2021 r. spotkaliśmy się nareszcie w teatrze. Normalnie człowiek i człowiek. W powietrzu czuło się ekscytację wynikłą z tego spotkania i radość z przebywania ze sztuką. Zespół W Przejściu pracował nad nią rok. Najpierw zdalnie, później już w realu, na scenie. Ileż było zapału w tych młodych artystach, że próby przeciągały się na wakacje i pory nocne.

Wszystko po to, by móc stanąć przed Państwem na deskach Sceny na Piętrze właśnie w ten dzień. Uświetniliśmy nasza sztuką 100 rocznicę utworzenia Związku Literatów Polskich i 44. Międzynarodowy Listopad Poetycki, a wśród zaproszonych gości byli członkowie Zarządu ZLP Oddział w Poznaniu z Prezesem Zbigniewem Gordziejem na czele. Byli też miłośnicy teatru, w tym Teatru W Przejściu.

                                                   (otwórz)

(Maria Magdalena Pocgaj i Zbigniew Gordziej
pierwsza z lewej – Natalia Belczenko z Ukrainy)

(Hanna Szeląg)

Wszystkim naszym Przyjaciołom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwy odbiór i uznanie. Za ciepłe słowa i Waszą obecność.


 
Szczególne wyrazy uznania dla aktorek: Anny Bloch i Moniki Gazeckiej.
To były Gwiazdy tego wieczoru.

 

 

 

 

tekst: Hanna Szeląg

zdjęcia: Hanna Szeląg, Anna Andrych

opracowanie: Anna Andrych