10-lecie odsłonięcia Pomnika Hipolita Cegielskiego

           Dominik Górny

                      Warto powiedzieć, że Hipolit Cegielski był nie tylko przedsiębiorcą, ale poetą – przypomnieliśmy sobie o tym podczas świętowania 10-lecia odsłonięcia Pomnika Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. W wydarzeniu wziął udział Zbigniew Gordziej, Prezes Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu, który w jego imieniu złożył kwiaty. Ceremonię poprowadził Dominik Górny, członek ZLP Oddział w Poznaniu.

HC 1

Prezes Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu – Zbigniew Gordziej

HC 2

Przed Pomnikiem Hipolita Cegielskiego (pomnik zlokalizowany w Poznaniu
na narożniku ulic Święty Marcin i Podgórnej, przy placu Wiosny Ludów w centrum miasta)

Dokładnie 19 września 2009 odbyło się odsłonięcie Pomnika Hipolita Cegielskiego przy Placu Wiosny Ludów w Poznaniu. Przez tę dekadę Pomnik wpisał się na trwale w krajobraz miasta Poznania. Jest wizytówką Naszego miasta – zarówno dla samych mieszkańców jak i turystów. Przypomnijmy, wartość historii budowy Pomnika Hipolita Cegielskiego polega na tym, że został przekazany w darze miastu Poznaniowi – jako gest Wielkopolskich Organiczników, którzy z inicjatywy Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, przyczynili się do jego budowy.

Pomnik-Hipolita-Cegielskiego-Danecki

( otwórz) Zdjęcie – Fundacja Kochania Poznania/Ryszard Danecki: ” Pomnik Hipolita Cegielskiego”

Odśpiewanie Hymnu Polski oraz pieśni „Labor Omnia Vincit” – Hymnu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego; sztandary zaprzyjaźnionych organizacji, i szkół im. Hipolita Cegielskiego z całej Polski; parlamentarzyści i władze regionu; mieszkańcy Poznania i Wielkopolski – wszystko to ukazało uniwersalny charakter wydarzenia.

Redakcja / Dominik Górny

autor zdjęć z uroczystości: Hieronim Dymalski

oprac.: admin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz