Bogatsi o bezcenne doznania: 2) Refleksje po spotkaniach Iriny Malińskiej i Seifu Gebru, w ramach 42. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej

Podzielić się słowem

Jesień – wiadomo, jest czasem, który sprzyja poezji. Może ze względu na oniryczny klimat spowodowany słońcem, co wędruje po linii horyzontu. Czas refleksji i zadumy, czyli odpowiedni dla Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, który w tym roku odbył się po raz 42,  zorganizowany przez Poznański Oddział Związku Literatów Polskich.

Ósmego listopada gościł poetów Powiat Wągrowiecki. Tego dnia panowała w Wągrowcu nadzwyczaj miła i życzliwa atmosfera. Każdy z poetów zaprezentował swoją poezję, podzielił się cząsteczką własnej duszy.

Ciekawym i pozytywnym doświadczeniem było dla mnie spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łeknie. To była wspaniała możliwość nie tylko podzielenia się swoją twórczością, ale i podyskutowania. Młodzież chętnie zadawała interesujące pytania i była nadzwyczajnie otwarta. W rozmowie uczestniczyły także osoby dorosłe. Spotkanie to pozostawiło we mnie ciepłe odczucia i miłe wspomnienia.

Chciałabym serdecznie podziękować Organizatorom z Wągrowca i Poznania.

Irina Malińska (Ukraina)

irina 1

Zdjęcie: Powiat Wągrowiecki/pl

Głosy z księgarni Locum w Wągrowcu
Spotkanie z Seifu Gebru

 
„Bardzo ciekawe spotkanie, jeden wiersz wzruszył mnie, „Matka”. Pojawiły się łzy, nie tylko u mnie.
Dziękuję Pani Dorotko za zaproszenie. Warto było się pojawić.”
 
„Dziękuję za niesamowite spotkanie pełne wzruszającej poezji oraz dawki egzotycznych opowieści.”
 
„Jak zawsze było bardzo ciekawie i sympatycznie. Pani Dorota przygotowana jak zawsze – doskonale, co akurat zapewne tym razem wcale łatwe nie było. Cieszę się, że z kilku zaproszeń na spotkania poetyckie tego dnia o 12.30 wybrałam Locum. Gość okazał się nie tylko interesującym twórcą poezji, lecz również interesującym człowiekiem. Bardzo dziękuję za przemiłe spotkanie z poezją i nie tylko.”
seifu 1
S G

oprac: admin

Zdjęcia: Powiat Wągrowiecki/pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz