„Przyciąganie nieziemskie”

Tom poetycki Krystyny Mazur był jedną z trzech nominacji do nagrody głównej
XI Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2018.

(otwórz)

Okładka Krysi

„To, co najbardziej przejmuje w tych wierszach, dotyczy pytania o wartość człowieczeństwa oraz skłania do zastanowienia się, dlaczego ono jest ulotne i nieokreślone. Kim właściwie jestem w szybko zanikającej pamięci o mnie? Która z moich masek przetrwa i na jak długo?
Każda dobra poezja sporo takich pytań stawia. I pozwala poznać autora po specyfice języka tych pytań, pozwala wydobyć go z anonimowości.
Sadzę, że tym tomikiem Krystyna Mazur wychodzi z cienia, rezygnuje z ostrożności, staje się coraz bardziej odważna. Czytając, zobaczyłem k o g o ś, dziewczynkę i staruszkę w jednej językowej odsłonie, życie i śmierć z uwagą przypatrujące się sobie.”

Karol Maliszewski
(IV str. okładki)
————————————————————–

„Kolejna książka w mojej skrzynce listowej. Krystyna Mazur, której recenzowałem kiedyś kilka książek, nasza koleżanka ze stowarzyszenia, wydała swoją kolejną książkę pt. „Przyciąganie nieziemskie”. Najlepsza jak dotąd w jej dorobku. Książka pięknie wydana, ilustrowana,  z przednią zawartością. Artystycznie pod każdym względem – ekstraklasa. Warto ją mieć na półce, jestem mile zaskoczony tak dużym skokiem Krysi do przodu. ”

Jerzy Beniamin Zimny
(jerzybeniaminzimny.blogspot.com)

—————————————————————-

Książka jest niezwykła pod każdym względem. Rysunki i wiersze stanowią integralną całość. Ale jest w tej całości jakaś metafizyka, coś czego nie umiem nazwać, ale co czuję od pierwszego dotknięcia.

Aneta Kolańczyk
(FB)

—————————————————————-

Krystyna Mazur – „Przyciąganie nieziemskie”
Redakcja – Bogdan Zdanowicz
Okładka i opracowanie graficzne – Dorota Mazur
Wydawca – Samorządowa Agencja Promocji i Kultury
(SAPIK) w Szczecinku
stron 53

oprac: admin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz