„Dobry Człowiek”

Kazimierz Rafalik to uznany i doceniany poznański rzeźbiarz. Jego prace – rzeźby, okolicznościowe statuetki znajdują się  na poczesnym miejscu w siedzibie poznańskiego oddziału ZLP, ale przede wszystkim w wielu domach literatów z Wielkopolski, kraju i zagranicy, uhonorowanych przez tego twórcę, choćby podczas inauguracji kolejnych Międzynarodowych Listopadów Poetyckich.

W marcu 2017 Kapituła w osobach: Jadwiga, Kazimierz Rafalikowie uznała zasadnym przyznanie Pawłowi Kuszczyńskiemu tytułu i imiennej statuetki „Dobry Człowiek”.  Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas marcowego zebrania siedmioosobowego zarządu poznańskiego oddziału ZLP. Kazimierz Rafalik, zaprzyjaźniony z nami od lat, skierował do Adresata statuetki oraz zebranych  słowa uzasadnienia, pełne ciepła i aprobaty.

Prezesowi naszego oddziału, Pawłowi Kuszczyńskiemu serdecznie gratulujemy takiego zauważenia i uhonorowania. Przypomnijmy jednocześnie, że nową siedzibę, przy ul. Piekary 17,  jakże przychylną literatom i gościom, poprzez klimat, estetykę wnętrza  oraz wystroju zawdzięczamy właśnie prezesowi Pawłowi Kuszczyńskiemu, jego wytrwałości i zdeterminowanym staraniom.

Warto zauważać dokonania naszych koleżanek i kolegów. Warto zauważać i pamiętać, zawsze. Wkład ich pracy w kształtowanie działalności poznańskiego oddziału, to także przyczynianie się do tworzenia jego chlubnej historii. Kiedyś również zdarzały się, nadal są takie osoby, które wśród nas, w naszym oddziale, zapisały się jako „Dobry Człowiek”. Mają swoje statuetki w naszych sercach i naszej pamięci.

Anna Andrych

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz