Nie żyje Janusz Sauer, członek poznańskiego oddziału ZLP

logo poznan

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 maja 2018 roku zmarł po długiej chorobie
Janusz Sauer .
Msza św. pogrzebowa odbędzie się w piątek, 11 maja o godz. 11.00
w kościele p.w. Dobrego Pasterza ul. Nowina.
Pogrzeb – o godz. 11.45 na cmentarzu parafialnym Poznań-Jeżyce. 
 Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Cześć Jego Pamięci!
 
Sauer Janusz

Urodził się w 1936 r. w Poznaniu. Debiutował na łamach tygodniowego dodatku Gazety Poznańskiej „widnokrąg” w 1955 roku. Następnie publikował swe wiersze w prasie poznańskiej i krajowej.W latach 1955-56 należał do Koła Młodych przy poznańskim oddziale ZLP.W 1958 r. zamieścił wybór wierszy w tomiku Literackiej Grupy Niezależnych „Swantewit”, której był współzałożycielem. Tom nosił nazwę „Piąte strony świata” – Wydawnictwo Poznańskie 1958 r. Wtedy wraz „Swantewit” prezentował swoje wiersze w Piwnicy „Pod Baranami” i na licznych wieczorach w Poznaniu i Wielkopolsce. Uczestniczył w Festiwalach Młodej Poezji.
Zniechęcony trudnościami wydawniczymi wycofał się z życia młodoliterackiego i przestał pisać. Obecnie będąc u „schyłku młodości”, z chwilą przejścia na rentę odezwała się w nim chęć rozliczenia z przeżytych lat. Wynikiem tych przemyśleń stał się powrót do twórczości. Po znalezieniu sponsorów wydał tomik wierszy pod tytułem „Papierowe okręty” w ramach Biblioteki Poetyckiej ZLP – Poznań 1996. Pod koniec 2003 r. uzyskał nagrodę główną na Konkursie Poetyckim im. J. Śpiewaka w Świdwinie.
W roku 1998 nakładem własnym ukazał się „Koncert organowy” i nakładem Grupy Poetyckiej Quadro „Jaja Dinozaura” pod pseudonimem J. Dino Sauer. W 2001 r. wstąpił do Związku Literatów Polskich.
Dorobek literacki: „Papierowe okręty” (1996), „Koncert organowy” (1998), „Jaja Dinozaura” (1998), „Koła na wodzie” (2003).

adminAA

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz