Promocja płyty Aliny i Krzysztofa Galasów

SONY DSC

Po wielu miesiącach pracy ukazała się płyta naszego kolegi z poznańskiego oddziału ZLP, „Biało- czarne fotografie”. Alina i Krzysztof Galasowie – Duet „Sobie Przeznaczeni” zapraszają w niedzielę, 21 stycznia o godz. 18.30 do Kawiarni Artystycznej Kóltura, ul. 23 Lutego 8 w Poznaniu na promocję tej płyty. Czas promocji nie koliduje z innym zdarzeniem tego dnia – Ławeczką Literacką w Ogrodzie Botanicznym.

Osoby obecne na koncercie będą miały okazję zaprezentować przed publicznością wiersze Andrzeja Bartyńskiego, wrocławskiego poety, do których kompozycje muzyczne stworzył Krzysztof Galas. Po przeczytaniu wiersza przez gościa w kawiarni Kóltura Alina i Krzysztof Galasowie zaprezentują wersję wokalno-muzyczną.

„Biało czarne fotografie” to 17 kompozycji, których autor czytając wiersze Bartyńskiego pisane w latach jego młodości, czyli pięćdziesiątych i sześćdziesiątych minionego wieku odkrywał je niejako na nowo. Wiersze, sylabiczne, czasem półgroteskowe, okazały się nie tylko nadal aktualne, wartościowe i ujmujące , ale stały się wdzięcznym tworzywem poezji śpiewanej. Krzysztof Galas tchnął w nie drugie życie. Obraz poetycki w jego oprawie muzycznej nabrał mocy dotarcia do wrażliwości, doznań estetycznych słuchacza, jego wzruszenia, przemyśleń. Powstała płyta klimatyczna, na której obok dźwięków gitary Krzysztofa usłyszymy także aranżacje instrumentalne, przy pełnej gamie instrumentów.

Zapraszamy do słuchania koncertu, żywego w nim udziału poprzez czytanie wierszy Andrzeja Bartyńskiego, przy kawie i słodkim dodatku. Po koncercie można nabyć płytę, z dedykacją Aliny i Krzysztofa, by posłuchać w domu nie raz „Biało czarnych fotografii”.

Jest jeszcze jeden pozytywny aspekt wieczoru – Dzień Babci i Dziadka, których „Sobie Przeznaczeni”oraz właściciele Kawiarni Artystycznej Kóltura szczególnie serdecznie zapraszają.

admin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz