Trzy nowe książki poetyckie w Wydawnictwie „Posnania”

To wszystko człowiek – Zofia Grabowska-Andrijew

Nowy tom doświadczonej i cenionej poetki. Tom imponujący i potężny nie tylko ze względu na objętość, ale przede wszystkim z uwagi na wagę podejmowanych tematów i siłę poetyckiego wyrazu. Mieszkająca w Chodzieży poetka, związana z poznańskim oddziałem ZLP, przedstawia zestaw 135 wierszy mówiących o kondycji współczesnego człowieka. Całość podzielona została na piętnaście części / rozdziałów mówiących o różnych aspektach ludzkiej codzienności: od kwestii duchowych, kontaktu z kulturą, poprzez funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie i wobec polityki, ale też wobec nowych technologii aż po zagubienie we współczesności i pytanie o przyszłość gatunku.

                                                  (otwórz)

Zofia - książka

_________________________________________

Archipelag – Anna Andrych

Archipelag” to intrygujący tom, w którym wspomnienia i refleksje, dotyczące czasów minionych, łączą się z ciekawą opowieścią o życiu współczesnym, widzianym oczyma poetki. To introspekcje, przyglądanie się samej sobie na różnych etapach życia, a zarazem próba zrozumienia, oswojenia, nie zawsze przyjaznego świata wokół. Anna Andrych ma w dorobku kilka cenionych i docenianych tomików poetyckich, publikacje w antologiach oraz prasie – krajowej i zagranicznej. Nieobce są jej takie formy jak fraszki, haiku i opowiadania. Jej liryki były również nagrywane i wykonywane ze specjalnie do nich komponowaną muzyką.

                                                 (otwórz)

AA

______________________________________________________________

A imię twoje Niepokój – Zdzisława Jaskulska-Kaczmarek

Interesujący tom, będący wielowątkową opowieścią o świecie widzianym oczyma doświadczanej i cenionej autorki. Inspirację dla jej twórczości stanowią zarówno własne doświadczenia, obserwowanie otaczającej rzeczywistości, jak i kontakt z twórczością innych autorów. Znajdziemy tu zarówno liryczne wyznania, jak i refleksje na temat kondycji współczesnego człowieka. Tom ilustrowany fotografiami autorstwa poetki. Zdzisława Jaskulska-Kaczmarek ma na koncie kilka cenionych i nagradzanych tomików. Jej utwory znajdują się w kilkudziesięciu wydawnictwach zbiorowych, były też tłumaczone na kilka języków europejskich.

                                                 (otwórz)

Zdz Kaczm

__________________________________________________________________

W 2018 roku w Wydawnictwie Miejskim Posnania z poznańskiego oddziału ZLP zgłoszono trzy nazwiska poetek, które uznano godnymi druku tomów poetyckich w tym cenionym wydawnictwie.
Książki ukazały się w IV kwartale 2018r.

Słowo o książkach: Wydawnictwo Posnania

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz