Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej 2018, XXII Targi Edukacyjne, XVII Poznańskie Targi Książki „Pegazik”

 

Fot. Materiały prasowe

W programie m.in.:

– Konferencja Nowe Media – Nowa przestrzeń komunikacji z uczniem. Udział wezmą: prof. W. Otto, prof. H. Zgółkowa, prof. Z. Melosik, prof. K. Kuszak, dr hab. N. Walter, dr A. Iwanicka, dr K. Słupska, dr M. Traczyk, dr P. Drozdowicz, dr M. Klichowski.

– Spotkanie z udziałem Małgorzaty Szczodrowskiej z Federation of European Publishers nt. Unia Europejska a prawo autorskie – przegląd prac legislacyjnych.

– Wernisaż wystawy malarstwa Piotra P. Drozdowicza – Melancholia. Projekt fresku na elewacji Muzeum Narodowego w Poznaniu.

– Prezentacja Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej.

– Warsztaty dla dzieci i młodzieży.

– Chińska sztuka kaligrafii (wykładowcy Instytutu Konfucjusza)

– Warsztaty artystyczne „Świąteczne wyplatanki, wiosenne wianki” (pracownicy Ogrodu Botanicznego UAM).

– Podróż do świata zmysłów (studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM).

– Wspólne czytanie – wycieczka w świat literatury (studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM).

– Joga z książką (pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu).

Targi po raz drugi odbędą się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydawcom stwarza to nowe możliwości nie tylko wystawiennicze, ale przede wszystkim szansę dotarcia ze swoją ofertą do ogromnej publiczności targowej. W tym samym czasie odbędą się również: PEGAZIK – Poznańskie Targi Książki, największe w kraju wydarzenie z tak dużą ofertą kierowaną do młodych czytelników, Targi Edukacyjne oraz Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC.

W ubiegłym roku liczba odwiedzających wszystkie wydarzenia przekroczyła 30 000 osób. Wstęp wolny.

Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej 2018

23-25 marca 2018, Poznań

Prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe, spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

W 2016 r. Wydawnictwo Naukowe UAM, jako organizator znanych wcześniej „Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej”, porozumiało się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w sprawie wspólnej organizacji tego wydarzenia. Dzięki współpracy spotkanie z książką specjalistyczną nabrało nowego wymiaru.

Odkryj nowości największych wydawnictw naukowych

Zarówno najnowsze jak i te dobrze znane pozycje, pojawią się w ofercie wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz wydawców książek popularnonaukowych.

Książki to tylko początek atrakcji

Bogatą ofertę wydawców uzupełnią interesujące spotkania, prelekcje i panele dyskusyjne. Cykliczne spotkania branżowe Forum Wydawców oraz trzy konkursy przeznaczone dla wydawców książki naukowej i popularnonaukowej co roku cieszą się dużą popularnością środowiska badawczego.

W trakcie targów zostaną przyznane nagrody za na najlepszą książkę akademicką, najlepszą książkę popularnonaukową oraz o nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki Poznań 2018.

Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej to doskonała platforma do wymiany doświadczeń, wiedzy oraz kontaktów między przedstawicielami branży, a czytelnikami. Odwiedź nas 23-25 marca i poznaj nowy wymiar książki naukowej.

Organizatorzy:

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Partnerzy:

Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek

W dniach 23-25 marca, na MTP, odbędą się XXII Targi Edukacyjne oraz

XVII Poznańskie Targi Książki – PEGAZIK.

Towarzyszyć im będą Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Targi Edukacyjne, gdzie najważniejsze są prawdziwe spotkania i możliwość pokazania potencjału szkoły lub uczelni, cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, Żadna inna impreza wystawiennicza w Polsce nie prezentuje tak szerokiej oferty polskich i zagranicznych szkół. Całość dopełnia bogaty i różnorodny program konferencji. W tegorocznej edycji targów udział weźmie ponad 180 placówek edukacyjnych – publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych. Na targach zapoznać będzie się można również z ofertą zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. Wskazówek udzielać będą także poradnie psychologiczno–pedagogiczne.

Maturzyści otwarci na cały świat

Na maturzystów na Targach Edukacyjnych będzie czekać szeroka oferta edukacyjna 70 szkół policealnych i wyższych z Polski i zagranicy. Wielkopolan ucieszy fakt, że wśród polskich wystawców zaprezentują się niemal wszystkie szkoły wyższe z Poznania. Obecne będą również stoiska 17 szkół policealnych. Ze statystyk Elab Education Laboratory wynika, że w 2017 już o ponad 20% wzrosła liczba aplikacji polskich maturzystów na zagraniczne uczelnie. Dlatego ważnym faktem jest, że na tegorocznych targach pojawią się uczelnie zagraniczne m.in. z Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet z Malezji i Tajwanu.

Nowość w pawilonie szkół wyższych

W tym roku na Targach Edukacyjnych szkoły wyższe będą prezentowały swoją ofertę w pawilonie nr 2. Tam też usytuowana będzie scena konferencyjna oraz strefa warsztatowa, na której odbędą się niespotykane dotąd na targach edukacyjnych prelekcje i zajęcia.

W piątek i sobotę kadra poznańskich uczelni wyższych poprowadzi wykłady m.in. z streamingowania i vlogowania, naturalnych energetyków, zdrowego odżywiania, czy wizerunku w social mediach. W tych dniach atrakcyjne będą także warsztaty takie jak nauka wymowy angielskiej, mikrobiologia w miłości i rzeczywistość wirtualna. Natomiast w niedzielę na scenie pojawią influencerzy, praktycy biznesowi i trenerzy osobiści z szeregiem ciekawych tematów m.in. jak uczyć się z YouTube i z gier komputerowych, jak wykorzystać grywalizację w edukacji oraz jak budować nawyki i zarządzać swoją karierą.

Dokładny program sceny konferencyjnej i strefy warsztatowej na www.edukacja.mtp.pl

ODN Poznań – pozytywna dawka wiedzy, nie tylko dla nauczycieli!

Tradycyjnie Targom Edukacyjnym towarzyszy bogaty program konferencji skierowany do nauczycieli oraz dyrektorów szkół. W dniach 22-23 marca w Centrum Kongresowym MTP odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Oświatowy organizowany przez poznański Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Kongres, pod hasłem „Edukacja dla zdrowia”, ukierunkowany na zwiększenie świadomości w obszarze kształtowania postaw prozdrowotnych w edukacji szkolnej, z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi i środków, w tym technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zaproszeni wykładowcy poruszą kwestie dotyczące nie tylko realizacji podstawy programowej z wychowania fizycznego. Podejmą także problematykę odżywiania,  infrastruktury szkolnej i ergonomii, zapobiegania  stosowaniu używek i tzw. dopalaczy.

Więcej na www.kongres.odnpoznan.pl

Dla nauczycieli ODN Poznań przygotował 25 bezpłatnych warsztatów i konferencji. Wśród nich pojawi się m.in. wykład firmy Microsoft o usługach chmury w praktyce szkolnej, technologia druku 3D, czy… joga! ODN Poznań poprowadzi na swoim stoisku konsultacje – również dla nauczycieli – z takich zagadnień jak zmiany w zakresie prawa i obowiązków nauczyciela, coaching i tutoring w praktyce szkolnej, programowanie, praca z uczniem zdolnym i wiele więcej.

Dla uczniów i ich rodziców ODN Poznań zaplanował równie bogaty program wydarzeń. Symulator  starości pomoże w zrozumieniu ograniczeń i trudności, z jakimi zmagają się na co dzień osoby starsze. Gra terenowa z nagrodami pobudzi emocje, a podczas prezentacji zawodów medyczno-społecznych będzie można poznać tajniki pracy technika dentystycznego, czy masażysty.

Więcej na www.targi.odnpoznan.pl

Kształcenie zawodowe – jak pracuje kucharz albo mechanik?

Absolwenci gimnazjów coraz częściej decydują się na kontynuowanie kształcenia w szkołach zawodowych. Zaletą tej drogi edukacyjnej jest możliwość zdobycia poszukiwanego zawodu. Dodatkowo taki wybór nie zamyka możliwości dalszej nauki i studiowania. Okazją do przyjrzenia się ofercie kształcenia zawodowego będzie Strefa Zawodowców, na której odbędą  się specjalne pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, między innymi: samochodowej, budowlanej, spożywczej, gastronomicznej, elektrycznej, odzieżowej i poligraficznej. Ponadto ze specjalną prezentacją wystąpi Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, które będzie promować zawód kucharza.

EkoForum

W trakcie tegorocznych Targów Edukacyjnych po raz dziewiąty zorganizowane zostanie strefa pod nazwą EkoForum. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja podmiotów zajmujących się nieformalną edukacją ekologiczną oraz przedstawienie ich bogatej oferty w atrakcyjny sposób. Będą warsztaty, zabawy i pokazy dla zwiedzających w każdym wieku. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – samorządowa jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Innowacyjne technologie oraz wyposażenie dla edukacji

XXII edycję Targów Edukacyjnych wzbogacą Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC (22-23 marca 2018 r.), podczas których będzie można zapoznać się z ofertą innowacyjnych rozwiązań wspierających edukację.

Oferta wystawców obejmuje m.in. wyposażenie placów zabaw, mebli dla placówek edukacyjnych, bogaty asortyment pomocy dydaktycznych, sprzęt sportowy służący do zabawy, edukacji, rozwoju kultury fizycznej czy rehabilitacji. Nie zabraknie też kompleksowych rozwiązań z zakresu komunikacji wizualnej, najnowszych  projektorów, ekranów, tablic interaktywnych, systemów do odpowiedzi, licencji oprogramowania CAD/CAM/PDM dla szkół i uczelni wyższych, interaktywnej prezentacji i technologicznych rozwiązań produktów, które można efektywnie wykorzystać podczas lekcji.

Szczegółowe informacje  na stronie  www.edutec.mtp.pl

Pegazik – Poznańskie Targi Książki w nowej formule

Wydarzenie znane pod nazwą Poznańskich Spotkań Targowych – Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców idzie o krok dalej, rozszerzając ofertę wydawnictw na wszystkie kategorie wiekowe. I choć targi wciąż poświęcone są przede wszystkim promocji czytelnictwa wśród młodszego i dorastającego pokolenia, to teraz każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją literatury kształtującej wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych.

Czas na Pegaziku będzie można spędzić na aktywnych warsztatach ilustratorskich, zabawach i prelekcjach. Wielu zwiedzających ceni sobie szczególnie autorskie wpisy i autografy otrzymane podczas spotkań z autorami ich ulubionych książek. Jednak Poznańskie Targi Książki to przede wszystkim okazja na uzupełnienie domowej biblioteczki, często w okazyjnych cenach.

Szczegółowe informacje na stronie www.targiksiazki.pl

Renomowane wydawnictwa książki nie tylko naukowej

Prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe, spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej organizowanych wspólnie z Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Zarówno najnowsze, jak i te już znane pozycje, pojawią się w ofercie wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz wydawców książek popularnonaukowych. Książki będzie można nabyć w cenach promocyjnych.

Między wydarzeniami warto odwiedzić stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej – idealnego miejsca na odpoczynek i relaks z komiksem. Wśród różnorodności i bogactwa komiksowej sztuki jest także największy zbiór powieści rysunkowych w Polsce. Natomiast pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu zaproszą wszystkich chętnych na zajęcia relaksacyjne „Joga z książką”.

Uczestnicy Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej wybierać mogą z wielu propozycji ciekawych wydarzeń towarzyszących. Przygotowano m.in.: konferencję: Nowe Media – Nowa przestrzeń komunikacji z uczniem; panel z udziałem Małgorzaty Szczodrowskiej z Federation of European Publishers nt. Unia Europejska, a prawo autorskie – przegląd prac legislacyjnych;  w ramach Forum Wydawców Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej omówi temat ISBN w praktyce.

Więcej informacji na: www.ksiazkanaukowa.mtp.pl

 Organizatorzy Targów Edukacyjnych:

  • Samorząd Województwa Wielkopolskiego

  • Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

  • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu

Patronat honorowy:

  • Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

  • Kolegium Rektorów Miasta Poznania

Godziny otwarcia targów

Piątek (23.03) 10:00 – 18:00

Sobota (24.03) 10:00 – 18:00

Niedziela (25.03) 10:00 – 16:00

Lokalizacja

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Głogowska 14

60-734 Poznań

wejścia: wejście Południowe od ul. Głogowskiej, wejście od paw. 2

Czynne pawilony:

Pawilon nr 2 – szkoły wyższe i policealne

Pawilon nr 15, poziom 0 – szkoły podstawowe i średnie, Strefa Zawodowców, EkoForum

Pawilon nr 1 – PEGAZIK – Poznańskie Targi Książki oraz 22. PTKNiP

Na podstawie informacji prasowych oraz wyżej wymienionych stron internetowych
admin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz