Agata Widzowska na Warszawskich Targach Książki. Kilka ciekawostek o X. edycji Targów

                       Agata Widzowska po raz kolejny zaprezentuje swoje książki w Warszawie. Zainteresowanie i zapotrzebowanie wśród młodych czytelników, wśród dzieci jest na tyle poważne, że „Koń na receptę” z pewnością rozbudzi wyobraźnię i poprawi humor niejednemu, a wtedy także „Galopem do gwiazd” warto się wybrać.

Agata Widzowska jako jedyna spośród literatów poznańskiego oddziału ZLP podpisywać będzie książki własnego autorstwa na X. Warszawskich Targach Książki.
(Niedawno na tej stronie internetowej przedstawiłam Agatę w „Sylwetkach Literackich”.)

(otwórz)

Widzow wwa

 

(otwórz)

Widz 2

(zdjęcie – Krystyna Czerniga)

______________________________________________

X. Warszawskie Targi Książki

odbędą się w dniach 23 – 26 maja 2019r.. na Stadionie Narodowym. To największe tego typu wydarzenie w Polsce. 800 wystawców z 27 krajów, ponad 1030 twórców, 1500 wydarzeń.

Gość Honorowy – Rumunia:

w stulecie nawiązania rumuńsko-polskich relacji dyplomatycznych (1919-2019) i w czasie prezydencji w Radzie Europejskiej, Rumunia na Warszawskich Targach Książki zaprezentuje siłę i różnorodność literatury oraz bogactwo kultury swojego kraju.
W czasie Targów z polskimi czytelnikami spotkają się rumuńscy pisarze, m. in. Varujan Vosganian, laureat nagrody „Angelus” 2016 za Księgę szeptów oraz Adrian Cioroianu, autor Pięknej opowieści o historii Rumunów. Odbędą się także liczne debaty m.in. poświęcone postaci Eugène Ionesco, czy przekładom z literatury rumuńskiej.

10 gwiazd na 10. edycję Warszawskich Targów Książki

W tym roku na targową publiczność czeka wyjątkowa niespodzianka – jubileuszowe spotkania na Kanapie Literackiej z najbardziej popularnymi i nagradzanym autorami ostatnich 10 lat.

Najważniejszymi gośćmi Warszawskich Targów Książki będą: noblistka (2015) Swietłana Aleksijewicz, ceniony przez czytelników i krytyków Wiesław Myśliwski, uznani reporterzy Wojciech Jagielski i Jacek Hugo-Bader, prozaik Eustachy Rylski, najpopularniejsza autorka powieści obyczajowych Katarzyna Grochola, pisarka i felietonistka Sylwia Chutnik, twórca powieści fantastycznych Andrzej Pilipiuk oraz mistrzowie kryminału Zygmunt Miłoszewski i Marek Krajewski.

W ubiegłym, 2018 roku odwiedziło Targi 83 tysiące osób.

admin

zdjęcia: Agata Widzowska – archiwum własne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz