Złote Pieczęcie wręczone, przypieczętowane wartościowym akcentem

Na zdjęciu: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc

                12 grudnia 2019 roku w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyła się gala Złotej Pieczęci powiatu wągrowieckiego. Na tę uroczystość Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch i Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc zaprosili gościnnie: Zbigniewa Gordzieja – prezesa Zarządu poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich, Jerzego Beniamina Zimnego – wiceprezesa oraz Annę Andrych – sekretarza ZLP OP.

Nagroda Złotej Pieczęci powiatu wągrowieckiego przyznawana jest za ponadprzeciętne działania
i dokonania społeczne oraz zawodowe osób działających na rzecz powiatu. Podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki tegorocznej nagrody Złotej Pieczęci. Statuetki trafiły do dwóch osób: lekarza Piotra Przybyłowskiego oraz dyrygenta Andrzeja Kaliskiego.

Piotr Przybyłowski posiada tytuł profesora dr. hab. n. med. Jest rodowitym wągrowczaninem, dyrektorem ds. medycznych Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Andrzej Kaliski jest znanym w powiecie dyrygentem chórów. Absolwent Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Dyrygentury Chóralnej i Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii w klasie prof. Stefana Stuligrosza w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Muzyk, pianista, organista, dyrygent, nauczyciel i pedagog.

                                                             (otwórz)

Złota 2

Przebieg uroczystości wręczenia Złotych Pieczęci to impreza dobrze przygotowana i elegancka za sprawą miejsca, w którym się odbyła, scenariusza, scenografii, prowadzenia, a także prezentacji osób nominowanych i wygłaszanych laudacji.
Trafnie wpisał się udział młodej wokalistki – uczennicy Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu – laureatki powiatowych konkursów wokalnych organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej.
W końcowym podsumowaniu wręczony dyplom i bukiet kwiatów stanowił ważny akcent docenienia wszystkich osób nominowanych.

Uroczystość uświetnił ponad godzinny występ tria tenorów TREvoci, który zaprezentował się z dużą kulturą sceniczną i osobistą, charyzmą, a przy tym swobodą i poczuciem humoru.

                                                              (otwórz)
Tre 10

Artyści łączą różne gatunki muzyki. Każdy ze zróżnicowanych głosów, doskonale razem zgranych, młodych tenorów z Poznania i Gdańska zachwycał, rozbudzał apetyt i radość słuchania kolejnych utworów – a w repertuarze znalazły się nie operowe, czy operetkowe. Znakomite wykonania piosenek Freddiego Mercurego z Queen, Leonarda Cohena (Halleluyah), utwory zaczerpnięte ze znanych filmów oraz musicali polskich i zagranicznych zabrzmiały w języku polskim, angielskim i włoskim. Publiczność dwukrotnie nagrodziła TREvoci owacją na stojąco.

                                                              (otwórz)

Na str Małg
Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc i Małgorzata Osuch – Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego
——————————————————————-

Z podziwem słuchaliśmy, szczerze oklaskiwaliśmy, nabyć płyty nie omieszkaliśmy.
                                                            (otwórz)

TRIO

TREvoci: Mikołaj Adamczak, Wojciech Sokolnicki, Miłosz Gałaj.

Zbigniew Gordziej, Anna Andrych, Wojciech Osuch
————————————————————————–

Tekst: Anna Andrych

Foto: Starostwo Powiatu Wągrowieckiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz