Spektakl poetycko-muzyczny w rocznicę Powstania Warszawskiego

(otwórz plakat) 

      Pierwszego sierpnia 2021 r. w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego odbędzie się w Pałacu Jankowice (Gmina Tarnowo Podgórne) spektakl przygotowany przez Fundację Muzyczną APOLLO. Wybrane wiersze Jerzego Beniamina Zimnego, w interpretacji Romana Grząślewicza, splotą fantazje muzyczne. W subkulturowym wyrazie pełnym ekspresji złożą się na swoisty hołd ale także pokazanie przestrzeni życia we współczesnej rzeczywistości. 

Aktor Roman Grząślewicz jest wieloletnim kierownikiem artystycznym Sceny na Piętrze.
Utwory muzyczne wykona trio: Artur Banaszkiewicz (skrzypce), Michał Gajda (akordeon), Szymon Wieczorkiewicz (kontrabas).

     Jerzy Beniamin Zimny ogląda świat „malarskim okiem”. Pozornie banalny obraz – przedmiot, ulica, człowiek, kamień, wywołują w jego umyśle wspomnienia, symboliczne obrazy, metafory, myśli nieuczesane, czasem nostalgię i smutek.  Jego wiersze, w wykonaniu Romualda Grząślewicza, pozostawiają wyobraźni słuchacza bardzo wiele. Wybierając utwory muzyczne do tego wydarzenia organizatorzy starali się, aby słowo i muzyka były partnerami, inspirowały się nawzajem, konfrontowały, dostarczały słuchaczom tak różnorodnych emocji, jak daje im samo życie.

Fundacja Muzyczna Apollo ma w swoim dorobku szereg projektów zrealizowanych m.in. w USA i Chinach.

Wersy i fantazje muzyczne
Pałac Jankowice
1 sierpnia 2021 r. godz. 17.00

szczegółowe informacje: www.palacjanowice.pl

 

admin

 

T