Goście 45. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego

                            Rudy Alfonzo Gomez Rivas

                                                                      / Gwatemala/

Rudy Alfonso Gomez Rivas (ur. Aguacatan, Huehuetenango, Gwatemala. 2 lipca 1977). Pedagog, pisarz, redaktor, działacz kultury. Laureat wielu nagród literackich. Jego wiersze tłumaczone były na język polski, rosyjski, ukraiński i bułgarski i opublikowane w serwisie magazynach i czasopismach literackich.
Opublikował  zbiory poezji: „Morze w sercu psa”, „Tęsknota”, „Arena śmierci”, „Minuta zero”, „Nieśmiertelna śmierć”, „Cisza jako samodzielny”, „Papierowe ptaki”, „Zimne ognisko słów” oraz zbiór prozy „ Wydziedziczeni lokatorzy”. Uczestniczył w krajowych i międzynarodowych kongresach, spotkaniach, targach książek i festiwalach. Jest dyrektorem magazynu literackiego Voces Convergentes i wydawnictwa CAFEÍNA EDITORE. Założył i organizuje Międzynarodowy Festiwal Poezji Aguacatana FIPA.
Jego wiersze były wielokrotnie publikowane w czasopismach literackich i kulturalnych w Polsce, m. in. ReWiry, Akant, LiryDram, Gazeta Kulturalna, Protokół Kulturalny i w  literackiej gazecie internetowej Pisarze.pl
W roku 2022 otrzymał Nagrodę Literacką im. Klemensa Janickiego IANICIUS, za twórczość poetycką oraz promowanie działalności kulturotwórczej. 
/admin/