Jakub Sajkowski

„Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu BLIŻEJ. Tym razem naszym Gościem będzie Jakub Sajkowski”. Spotkanie poprowadzi Michał Domagalski. 

Jakub Sajkowski urodzony w 1985 to poeta, lektor języków, tłumacz. Opublikowane książki poetyckie: Ślizgawki (2010), Google Translator (2015), Zestaw do kaligrafii (2018), Ilha Formosa (2021). Wiersze publikował w wielu periodykach literackich (min. Drobiazgi, Dwutygodnik, Stoner Polski, ArtPapier). Publikował również przekłady wierszy z angielskiego, rosyjskiego i mandaryńskiego. Laureat stypendium artystycznego miasta Poznania i Medalu Młodej Sztuki. Spotkanie odbędzie się 12 marca 2022 r. o godz. 17oo w Centrum Kultury w Poznaniu przy ulicy Sienkiewicza 20.
Spotkanie, jak zawsze, poprowadzi Michał Domagalski. 

Jakub Sajkowski był naszym gościem podczas Konstelacji Literackich gdy promowaliśmy Jego książkę „Zestaw do kaligrafii”,w 2018 r. Współpracuje z ReWirami –  projekt: Poezja na świecie.  Należy do najlepszych poetów młodego pokolenia.

Michał Domagalski – wyróżniony w konkursie im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut 2018 r.  Oraz nominowany do nagrody Silesiusa 2019. Mieszka i pracuje w Poznaniu,