Reminiscencje – spojrzenie na Śrem

    

                  Bardzo wartościowym i wysoce ocenianym przez literatów – uczestników 42. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego był dzień, w którym zagościli w Śremie (jedenaście osób). Po raz kolejny „Listopadowi Goście” zostali przyjęci w profesjonalny i życzliwy sposób. A spotkania autorskie były świetnie przygotowane, zarówno od strony organizacyjnej, jak i stricte literackiej. Literaci czuli się zaopiekowani i potrzebni przybyłej na spotkania młodzieży, a takie odczucie jest niezwykle cenną wartością.

Nad odpowiednią organizacją i logistyką festiwalu trzymał pieczę Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie  Jerzy Kondras, który także jest poetą. Okazał się być również wybornym przewodnikiem po Śremie, z nadwarciańską promenadą włącznie.

(otwórz)

srem12

srem13

 

srem19

 

srem9

 

srem17

 

srem5

 

trzy gracje

srem21

srem 22

srem18

Po raz pierwszy w historii Zarząd Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich przyznał Statuetkę PRIMATUS dla Mecenasa 42. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Nagroda ta została przyznana Samorządowi Terytorialnemu Gminy Śrem za pierwszeństwo w mecenacie, przewodzenie we wsparciu naszego festiwalu.
Statuetka została uroczyście wręczona na ręce Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego podczas inauguracji 42. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

srem15

oprac: admin

zdjęcia: Andrzej Walter, Andrzej Dębkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz