Z poezją na ty od 10 lat w Radio Emaus. Jan Janusz Tycner

Ten głos, ach, ten głos . . .  wierni słuchacze poznańskiego Radia Emaus rozpoznaliby po pierwszej sylabie czytanego wiersza nawet przebudzeni w środku nocy. I pomyśleć, że
Jan Janusz Tycner czyta poezję już od 10 lat, jako wolontariusz. To oczywiste, że wybór, przygotowania wymagają spokoju i odpowiedniego czasu – trwają o wiele dłużej, niż samo czytanie. Jednak Jan Janusz Tycner to perfekcjonista wręcz pedantyczny, co przekłada się w dopracowanie do przysłowiowej  kropki nad „i”.

 

Wśród autorów wierszy czytanych na antenie w ciągu 10 lat wielokrotnie znajdowali się także członkowie poznańskiego oddziału ZLP.

W 2018 roku Radio Emaus zapewniło słuchaczom duchową ucztę dzięki takim autorom:
1/ Ks. Piotr Bobak
2/ Ks. Wacław Buryła
3/ Piotr Kuszyński
4/ Helena Gordziej
5/ Ares Chadzinikolau
6/ Mirosława Prywer
7/ Anna Boduszyńska – Bąk
8/ Ks. Marek Piedziewicz
9/ Barbara Tylman
10/ Maria Magdalena Pocgaj

Aktualnie – od 7 października do 7 listopada w każdą niedzielę (godz. 12.30, 14.45, 16.40) emitowane będą wiersze Pawła Kuszczyńskiego z tomu „Pora słowa”.
Jan Janusz Tycner na czas listopadowy przygotowuje wiersze Anny Andrych.

 

Pracuje w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Zajmuje się gromadzeniem zbiorów. Wcześniej był m.in. pracownikiem osiedlowych domów kultury.
Działa w Stowarzyszeniu Loża Patronów Teatru Nowego, Fundacji Wspierania Kultury im. Łucji Danielewskiej oraz w Federacji Związków Zawodowych Pracowników Kultury. Współpraca z Radiem Emaus to także udział w słuchowiskach. W Telewizji Poznań i na  antenie ogólnopolskiej prowadził koncerty życzeń.
Anna Andrych
Zdjęcie – z archiwum Kaliny Izabeli Zioły

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz