Pracownia Sztuki AMICI

 

          Pracownia Sztuki AMICI, stworzona przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI, miejsce przyjazne literatom, została uroczyście otwarta przez Prezydenta Miasta Poznania, Pana Jacka Jaśkowiaka w dniu 09.10.20r.

Goście mogli obejrzeć pomieszczenia Pracowni – salkę teatralną, literacką oraz plastyczną, ale również uczestniczyć w kulturalnym wydarzeniu. Podczas otwarcia zaszczycili nas swą obecnością Wiceprezes Związku Literatów Polskich Jerzy Beniamin Zimny, a także Przewodniczący i członkowie Rady Osiedla oraz Kierownictwo Administracji Osiedla Lecha-Czecha. Cudownie współpracować z tak zaangażowanymi ludźmi.

Aktorzy Teatru W Przejściu przygotowali na tę uroczystość etiudy teatralne, a młodzież z Pracowni Umiejętności AMICI przygotowała grę na bębnach afrykańskich oraz wystawę prac malarskich. Można było obejrzeć kroniki Teatru W Przejściu i kroniki AMICI, a także uczestniczyć w pokazie magii wykonanym przez Danisławę. Przygotowano przepiękny tort i poczęstunek, a utalentowane piosenkarki z ZSO nr 4 oraz z Pracowni Umiejętności zaśpiewały z tej okazji przed publicznością, stwarzając wspaniały klimat i artystyczną aurę. Członkowie Związku Literatów Polskich zaprezentowali najnowsze wydawnictwo – czasopismo literackie „ReWiry”, czym przesądzili o wysokim poziomie wydarzenia. Pogoda dopisała i nastroje również. Wszystkim uczestnikom tej uroczystości dziękujemy, gdyż swą obecnością uświetniliście nasze świętowanie.

 

 
 
 
 
 
 
Tak wyglądała uroczystość otwarcia Pracowni Sztuki AMICI, podczas której gościliśmy Prezydenta Poznania. Nowe miejsce przyjazne dla sztuki. Teraz czekamy na powrót do normalności i na kolejne projekty artystyczne, na które będziemy zapraszać. 🙂 Obszerna relacja na 3 min. i 4 sek.
youtube.com
Aktualności Ratajskie 15.10.2020
 
 
Hanna Szeląg
zdjęcia: Hanna Szeląg